Kiss Gergely bronzérmes lett a portugáliai Európa-kupán

Két Európa-kupa versenyen is érdekeltek voltak az elmúlt hétvégén a Tiszaújvárosi Triatlon Klub sportolói, akik közül Kiss Gergely bronzérmes lett a portugáliai elit futamban, míg Kovács Gyula a top 10-ben zárt a junioroknál, Szlovéniában. Utóbbi első helyen végzett kontinensünk korosztályos ranglistáján.

A portugáliai Alhandra városában szeptember 4-én, vasárnap megrendezett sprint távú (750 m úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás) nyílt Európa-kupa mezőnyében amerikai, ausztrál, bermudai, chilei, kolumbiai, ecuadori, hong-kongi, porto-ricói, mexikói és új-zélandi sportolók is szerencsét próbáltak.  A Tiszaújvárosi Triatlon Klub színeit képviselő Kiss Gergely a legjobb úszó időt teljesítette, majd a kerékpárról futásra váltás nem sikerült számára a legjobban, így nagyot kellett rohannia.  A futás során ismét a 21 éves magyar sportoló bizonyult a leggyorsabbnak, ami bronzérmet ért számára. Érdekesség, hogy az ezüstérmet, mindössze egyetlen másodperc előnnyel az a már olasz színekben versenyző Sergiy Polikarpenko szerezte meg, akinek édesapja a sokszoros világkupa-érmes és olimpikon ukrán Vladimir Polikarpenko.  Mindenesetre Gergő őrzi jó formáját, hiszen a júliusi, tiszaújvárosi Prémium Európa-kupa bronz után ismét dobogóra állhatott az elit mezőnyben, ráadásul van még egy top10-es Európa-kupa helyezése is. Kiss Gergely számára az év fő versenyét a november utolsó hétvégéjén, Abu-Dhabiban megrendezendő U23-as világbajnokság jelenti.

Kovács Gyula első az európai ranglistán

A junior korosztály képviselői szeptember 3-án, szombaton a szlovéniai Bled városában vetélkedtek. A nyílt korcsoportos Európa-kupán a tiszaújvárosi színeket a férfiaknál Kovács Gyula képviselte, aki a befejező számban alakított nagyot és jött fel a 10. helyre. A Gyusza becenévre hallgató tehetséges triatlonossal kapcsolatos kiemelt hír, hogy idén első helyen végzett a junior korcsoportos európai ranglistán! A junior lányoknál Lehmann Sára nagyot küzdött, a nem túl jó kerékpáros pozícióját követően, a futás közben tíz helyet is javítani tudott. Bán Lillát ezúttal kisebb sérülés akadályozta meg, hogy előrébb végezzen.

Eredmények:

Elit Európa-kupa, Alhandra:

Férfiak (750 m úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás, 71 induló): 1. Maxime Hueber-Moosbrugger (francia) 50:57 perc, 2. Sergiy Polikarpenko (olasz) 51:01, 3. Kiss Gergely (magyar, Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 51:02

Junior Európa-kupa, Bled:

Férfiak (400 m úszás, 13,5 km kerékpározás, 3,3 km futás, 71 induló): 1. Ben Cumberland (brit) 34:21, 2. Simeone Romano (olasz) 34:29, 3. Oliver Conwey (brit) 34:48, …10. Kovács Gyula (magyar, Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 35:14

Nők ((400 m úszás, 13,5 km kerékpározás, 3,3 km futás, 70 induló): 1. Tabea Huys (osztrák) 39:16 perc, 2. Sara Crocianti (olasz) 39:19, 3. Jozefyna Mlynarska (lengyel) 39:20, …26. Lehmann Sára (magyar, Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 41:19, …66. Bán Lilla (magyar, Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 47:56.