Lehmann Csongor ezüstérmes a francia Grand Prix zárófutamán

A múlt hétvégén, a francia Grand Prix sorozat idei utolsó állomásán, Saint-Jean-de-Monts városában ezüstérmet nyert a tiszaújvárosi Lehmann Csongor, míg Kiss Gergely a 13. helyen zárt.

A napokban befejezett, jól sikerült Livigno-i edzőtáborozás után a Tiszaújvárosi Triatlon Klub versenyzőinek útja nem haza vezetett, hanem Franciaországba, ahol szeptember 10-én, vasárnap kinti klubjaik színeiben az ottani Grand Prix sorozat idei, sprint távon megrendezett befejező állomásán álltak rajthoz.

A 750 méter úszásból, 20 km kerékpározásból és 5 km futásból álló viadalon

2021 Európa-bajnoka, a francia Dorian Coninx, a tavalyi müncheni Eb után ismét Lehmann Csongorral harcolt az éremért. Akkor és ezúttal is a hazája mix-váltójával olimpiai bronzérmes Coninx végzett egy hellyel előrébb.

Kiss Gergely is szépen helyt állt a népes és erős mezőnyben. Csongor 6. lett csapatával a francia GP-n, míg Gergőék a 8. pozícióban zárták az idei sorozatot.

A két sportoló formája igazán biztató a két hét múlva megrendezendő spanyolországi világbajnokság előtt. Kiss Gergely és a múlt hét végén, Zágrábban a junior Európa-kupa mellett megrendezett nyílt versenyt megnyerő, szintén ígéretes formát mutató Sinkó-Uribe Ábel az U23-as korcsoportban, míg Lehmann Csongor az elit mezőnyben bizonyíthat majd.

Eredmények

Férfiak (94 induló): 1. Dorian Coninx (Poissy Triathlon, francia) 51:07, 2. Lehmann Csongor (magyar, ValenceTriathlon) 51:12, 3. Yanis Seguin (Triathlon Club Lievin, francia) 51:17, …13. Kiss Gergely (Triathlon Toulouse Metropole, magyar) 51.46.