Lengyelországban és Ausztriában bizonyítottak

A lengyelországi  Európa-bajnokságon Kiss Gergely és Kovács Gyula vb-indulást érő helyen végzett, Lehmann Bence pedig St. Pöltenben zárt a top10-ben.

A lengyel Olsztyn városa adott otthont az elmúlt hétvégén a junior és U23-as korcsoportos Európa-bajnokságnak. A junioroknálKovács Gyula a pénteki előfutamából a 3. helyen, magabiztosan jutott be a szombati fináléba. A szupersprint távon rendezett döntőben az úszás végén harmadik helyen haladt, a kerékpározás közbeni gyakori ritmusváltások, „rángatások” megviselték. Visszazárkózott ugyan az élbolyhoz, de a futás során nem tudott előrelépni, legjobb magyarként a 14. helyen végzett. Ez a helyezés a Magyar Triatlon Szövetség (MTSZ) szabálya alapján indulási jogot ér az idei, montreáli korosztályos világbajnokságra. Gyula vasárnap kezdőembere volt a magyar mix-váltónak, mellyel az előkelő 7. helyet érdemelték ki.

Az U23-as korcsoport képviselői az elitekkel együtt versenyzett, ami bizony nem könnyítette meg a fiatalabbak dolgát.  Putnóczki Dorka az elődöntőkből a “legjobb kiesőként”, első helyen jutott a B-döntőbe, ahol az esős időben, többedmagával bukásba keveredett. Folytatta a versenyt, de meglehetősen nagy hátrányba került, így az összetettben a 29. helyen végzett.

A férfiaknál azonos előfutamba került Kiss Gergely és Sinkó-Uribe Ábel, akik közül Gergő a 10. helyen jutott tovább az A-döntőbe, Ábel 18. helye pedig B-döntőt ért.

Gergely az A-döntőben az abszolút 23. helyen ért célba, ami az U23-as listán a 12. helyet jelentette számára. Ez az eredmény az MTSZ szabályai értelmében indulási jogot jelent az Abu Dhabi-ban rendezendő világbajnokságra. Ábel a B-döntőt 11.- ként zárta, ami összesítésben a 26. helyhez volt elég.

Lehmann Bence 10. lett St. Pöltenben

Lehmann Bence május 29-én, vasárnap a „Challange St. Pölten We are Triathlon!” elnevezésű, klasszikus középtávú viadalon állt rajthoz. A tiszaújvárosiak élversenyzője második helyen fejezte be az 1900 méter úszást. A 90 kilométeres, 1000 méter szintemelkedéssel nehezített kerékpározás során gyakran változott a helyzet az élen. A tavaly ezen a távon is magyar bajnok Bence végül is 40 km/órás átlagot tekerve a 14. helyről kezdhette meg a félmaratoni futást, melynek során jól mozgott, ennek köszönhetően négy helyet is javítani tudott a pozícióján, tizedikként zárt a nagyon komoly létszámú és erősségű nemzetközi mezőnyben, igen közel a top6-hoz.

Eredmények

Olsztyn, Európa-bajnokság

Junior kcs.:

Fiúk (77 induló, 300 m úszás, 8 km kerékpározás, 3 km futás): 1. Léo Fernandez (francia) 23:35 perc, 2. Euan De Nigro (olasz) 23:36, 3. Gaspar Tharreau (francia), …14. Kovács Gyula (magyar), 24:17, …24. Trungel-Nagy Kolos (magyar) 24:31

Leányok (70 induló, 300 m úszás, 8 km kerékpározás, 3 km futás): 1. Tilda Mansson (svéd) 25:46, 2. Ilona Hadhoum (francia) 25:52, 3. Julia Bröcker (német) 26:11, …8. Kropkó Márta (magyar) 26:41, …19. Nádas Romina (magyar) 27:33

Mix-váltó (22 nemzet): 1. Németország, 1:39:37 óra, 2. Franciaország, 1:40:06, 3. Nagy-Britannia, 1:40:17, …7. Magyarország (Kovács Gyula, Kropkó Márta, Trungel-Nagy Kolos, Nádas Romina)1:42:12

U23-as kcs.:

Nők (35 induló, 300 m úszás, 8 km kerékpározás, 3 km futás): 1. Cathia Schar (svájci), 25:21 perc, 2. Angelica Prestia (olasz) 25:28, 3. Nóra Gmür (svájci) 25:31, …29. Putnóczki Dorka (magyar) 28:00

Férfiak (49 induló, 300 m úszás, 8 km kerékpározás, 3 km futás): 1. Simon Henseleit (német) 23:32, 2. Daniel Dixon (brit) 23:37, 3. Ricardo Batista (portugál) 23:39, …12. Kiss Gergely (magyar) 24:28, …26. Sinkó-Uribe Ábel (magyar) 25:22