Filep Zóra Banyolesben debütált

Élete első világversenyén, a spanyolországi ifjúsági Európa-bajnokságon állt rajthoz az elmúlt hétvégén Filep Zóra, a Tiszaújvárosi Triatlon Klub sportolója.

Banyoles városában pénteken este rendezték meg az egyéni döntőket. A leány fináléról – a csütörtöki elődöntőben –  csak hajszállal maradt le Filep Zóra. A döntőben a Team Újbuda SE versenyzőjét, a még serdülőkorú Szalai Fannit nem lehetett megállítani, ő nyerte meg az aranyérmet. Rajta kívül még hárman jutottak be a magyarok közül az A-jelű fináléba, ahol Baier Zsófia 10., Szobácsi Laura 12., Pusztai Dóra pedig 17. lett. A következő harminc fiatal között, a B-döntőben Fabók Eszter a 9., Filep Zóra pedig a 16. helyen végzett.

Az esemény utolsó napján, szombat délután a mix-váltók csatáztak. Magyarország Trungel-Nagy Zalán, Baier Zsófia, Rózsavölgyi Donát, Szalai Fanni összeállítású váltója ezüstérmet harcolt ki. Az Európa II. elnevezésű négyesben kapott helyett Filep Zóra és Fabók Eszter, akiknek csapata a 21. helyen ért célba.