Lehmann Csongor 15. az elit VB-n!

A tiszaújvárosiak egyik legjobbja, a junior világbajnok, U23-as vb-ezüstérmes Lehmann Csongor szeptember 5-én Hamburgban, sprint távon versenyezhetett. A Nemzetközi Triatlon Szövetség (ITU) az eredetileg világbajnoki széria futamot (WTS) világbajnoksággá minősítette, hiszen ebben az évben nem tudnak több versenyt rendezni ebben a sorozatban. A normál esetben 55 tagú mezőnyt 65 tagúra bővítették, így kerülhetett be a már az indulók között szereplő Bicsák Bence és Tóth Tamás mellé a magyar csapatba Csongor, valamint Faldum Gábor és Dévay Márk is. Érdekesség, hogy a teljes létszámot a britek, a franciák, a spanyolok, a németek és mi használhattuk ki. A még U23-as Lehmann Csongorral szemben eredmény elvárása nem volt a szakvezetésnek. Elsődleges cél az újabb hasznos tapasztalatszerzés volt az elit kategóriás, világsztárok sorát, jobbnál jobb versenyzőket felvonultató mezőnyben. Nos ez olyannyira  bejött, hogy a tiszaújvárosiak kiválósága egy jól sikerült 750 méteres úszás után a második bolyban tekerte le a 20 km-t. A futásnál hárman gyorsan megléptek a többiektől, és előnyüket megtartották, közülük a tavalyi, hagyományos vb-n első francia Vincent Luis végül magabiztosan ért be elsőként a célba. menet közben Bicsák és Lehmann szépen fel tudott zárkóznia 14. és a 15. helyig, de még Faldum és végül Dévay is a mezőny első felében zárt.