Tiszaújvárosban gálázott a magyar utánpótlás

Hazánk legjobb gyermek és serdülő korcsoportos sportolói mérték össze tudásukat a Tiszaújvárosi Triatlon Napok mai első versenyén, a Magyar Utánpótlás Gálán.

Az úszást Tiszaújváros központjában, a Dísztóban kialakított pályán teljesíthették a fiatalok, akik a kerékpározásra és a futásra is a környező utcákon maradtak.

A szurkolók, a sportág iránt érdeklődők színvonalas és látványos csatákat tekinthettek meg.

A gyermek korcsoportban a tiszaújvárosi, a lengyeltóti, a bajai és a zalaegerszegi ranglistaversenyen is győztes újbudai Szalai Fanni ezúttal sem talált legyőzőre. Az azonos korú fiúknál sem borult a papírforma, nyert a két ranglistaversenyen első helyen végzett esztergomi Szilágyi Botond.

A serdülő fiúknál szintén egy négyszeres ranglistaverseny-győztes, Trungel-Nagy Zalán bizonyította, hogy korábbi sikereit nem a véletlennek köszönhette. A lányok csatájából a Baján és Zalaegerszegen ranglistaversenyt nyert Baier Zsófia szerezte meg az elsőséget.

Valamennyi kategóriában az 1-8. helyezettet díjazták és szólítottak fel a színpadra. A díjakat és ajándékokat dr. Juhos Szabolcs, Tiszaújváros jegyzője és Lehmann Tibor, a Tiszaújvárosi Triatlon Napok főrendezője adta át.

Eredmények

Gyermek kcs. (250 m úszás, 7,5 km kerékpározás, 2,4 km futás), leányok: 1. Szalai Fanni (Equilor Team Újbuda) 26:52 perc, 2. Katona Korinna (EVUK Triatlon) 27:57, 3. Bán Petra (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 28:08

Gyermek kcs. (250 m úszás, 7,5 km kerékpározás, 2,4 km futás), fiúk: 1. Szilágyi Botond (Esztergomi TCSE) 26:49, 2. Szűcs Benedek Áron (Debreceni Sportcentrum) 27:06, 3. Németh Dániel (UTE Merida) 27:18

Serdülő kcs. (500 m úszás, 12,5 km kerékpározás, 3,6 km futás), leányok: 1. Baier Zsófia (Tempo-Aqua ÚTSE), 2. Pusztai Dóra (Debreceni Sportcentrum) 45:41, 3. Vas Eszter (Mogyi SE-Baja) 45:46.

Serdülő kcs. (500 m úszás, 12,5 km kerékpározás, 3,6 km futás), fiúk: 1. Trungel-Nagy Zalán (3K Kiskun KKSE) 41:26 perc, 2. Székely Konrád (Tuttobici-Bottecchia SE) 41:27, 3. Makrai Bálint (Váci Vízmű SE) 41:42

A 11:45-kor és 12:45-kor kezdődő junior Európa-kupa, illetve a 14:45-kor kezdődik a női, 16:15-kor kezdődő elit Európa-kupa női és férfi döntőit a https://streamshops.xyz/Cup-Tiszaujvaros/?fbclid=IwAR2UsC7iVSQVHjn3j29En5SVCAvLFlLVJAknGotgUyqZ_duD2_wQFhqpqFM linken élőben is lehet követni.